صندوق های سرمایه گذاری

جدول صندوق‌های سرمایه‌گذاری
نوع صندوق شیوه سرمایه‌گذاری تاریخ تاسیس بازده یکساله خالص ارزش دارایی‌ها (میلیارد ریال)
نخل با درآمد ثابت قابل معامله 1401 27.8% 80,000
ساحل مختص اوراق دولتی قابل معامله 1401 26.5% 4,880
خلیج سهامی قابل معامله 1402 - 2,550
تضمین خلیج فارس تضمین اصل سرمایه صدور و ابطالی 1402 - 1,434

سوالات متداول

صندوق درآمد ثابت نوعی صندوق است که تحت نظارت سازمان بورس و براساس قوانین موضوع بازار سرمایه، سرمایه افراد را جمع‌آوری کرده و در اوراق با درآمد ثابت، سپرده‌های بانکی و تا حد کمی سهام سرمایه‌گذاری می‌کند. این صندوق مختص افرادی است که به دنبال یک سرمایه گذاری کم ریسک هستند.

خرید و فروش صندوق های قابل معامله “نخل” و “ساحل” مانند خرید و فروش سهام، از طریق سامانه‌های معاملاتی کارگزاری های فعال و با جستجوی نمادهای “نخل” و “ساحل” انجام می‌شود.

در صندوق های قابل معامله (ETF) به اندازه حداقل ارزش سفارش خریدی است که می‌توان در سامانه های معاملاتی ارسال کرد، که در حال حاضر این مقدار برابر با ۵۰۰ هزار تومان می باشد.

سود صندوق های “نخل” و “ساحل” به صورت روزشمار محاسبه میگردد، با این تفاوت که سود صندوق “نخل” در پایان هر ماه به حساب بانکی سرمایه گذاران واریز میگردد، اما صندوق “ساحل” بدون تقسیم سود بوده و سود حاصل از سرمایه‌گذاری در آن از طریق رشد قیمت هر واحد به دست می‌آید.

با توجه به اینکه بیشتر دارایی این صندوق ها در اوراق درآمد ثابت و سپرده بانکی است، سرمایه‌گذاری در آنها دارای حداقل ریسک می باشد.

صندوق های با درآمد ثابت بازدهی بیشتری از سپرده‌های بانکی دارند، علاوه بر این جریمه برداشت زودهنگام ندارند و سرمایه‌گذاری در آن‌ها راحت تر می باشد. در مورد صندوق های با درآمد ثابت (ETF) شما تنها با چند کلیک و بدون نیاز به مراجعه حضوری، از طریق سامانه معاملاتی آنلاین کارگزاری خود می‌توانید برای خرید و فروش واحدهای صندوق اقدام نمایید.

صندوق درآمد ثابت نخل و ساحل با مجوز و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می‌کنند.