به گزارش واحد روابط عمومی:

مجوز پذیره‌نویسی صندوق سرمایه‌گذاری بخشی خبره صنعت خلیج فارس “پتروفارس” صادر گردید.

تأمین سرمایه خلیج فارس در راستای تنوع‌بخشی به ابزارهای سرمایه‌گذاری خود و همچنین پوشش طیف بیشتری از سرمایه‌گذاران که دارای ذائقه مختلف سرمایه‌گذاری هستند، اقدام به تأسیس صندوق بخشی صنعت پتروشیمی نموده است.

لازم به ذکر است که این صندوق از نوع صندوق‌های قابل معامله در بورس اوراق بهادار (ETF) می‌باشد.

تفاوت عمده این نوع صندوق‌ها با سایر صندوق‌های سهامی، تمرکز بر صنعت خاص است که در این مورد صنعت پتروشیمی می‌باشد.

بر این اساس حداقل 70 درصد از دارایی‌های صندوق به سهام شرکت‌های پتروشیمی تخصیص داده خواهد شد و مابقی دارایی‌ها نیز در سایر صنایع، واحدهای صندوق‌های سرمایه‌گذاری، طلا و … اختصاص می‌یابد.

هدف از تأسیس این صندوق کسب بازدهی بالاتر در مقایسه با ارز‌های خارجی و شاخص کل بورس است. در نمودار زیر روند رشد شاخص صنعت شیمیایی، شاخص کل و نرخ ارز نشان داده شده است:

همان‌طور که ملاحظه می‌شود از ابتدای سال ۱۳۹۶ تا اواخر خردادماه سال ۱۴۰۳، دلار بازار آزاد 16.4 برابر، شاخص کل بورس اوراق بهادار 27.3 برابر و شاخص شرکت‌های پتروشیمی و مواد شیمیایی 35.1 برابر شده است.

این آمار حاکی از بازدهی بهتر صنعت شیمیایی نسبت به سایر کلاس‌های دارایی است که خود می‌تواند نشأت گرفته از مزیت‌های نسبی اقتصاد ایران باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با صندوق‌های ETF و همچنین زمان شروع پذیر‌ه‌نویسی “پتروفارس” از روش‌های زیر اقدام نمایید.

  1. سایت تأمین سرمایه خلیج فارس به آدرس:     https://pgibc.ir
  2. تماس از طریق شماره‌ ۰۲۱۸۶۰۹۲۷۵۵ داخلی ۲۳۴

با ما در ارتباط باشید.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *